Pierwszym potwierdzonym przypadkiem tragicznej śmierci spowodowanej korona wirusem na niemieckiej ziemi, był 33-letni mężczyzna pracujący u dostawcy części samochodowych w Bawarii, który prawdopodobnie został zainfekowany przez chińskiego gościa z Wuhan na seminarium szkoleniowym. Odtąd u trzech kolejnych pracowników w tym samym miejscu wykryto koronawirusa.

„Nieuniknione było, że wirus dotrze do Niemiec, ale jesteśmy dobrze przygotowani” – powiedział Spahn. „Wszyscy powinniśmy starać się zachować spokój”.

1Niemcy potwierdzają 3 przypadki śmierci spowodowanej koronawirusem!

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn odpowiedział w środę na pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w tym kraju, nakazując szpitalom zgłaszanie wszelkich podejrzewanych przypadków śmiertelnej choroby, a niemieckie linie lotnicze zatrzymały dane kontaktowe wszystkich pasażerów z Chin, by mieć łatwy dostęp do podejrzanych o zarażenie osób.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegło Niemców przed wszelkimi podróżami do chińskiej prowincji Hubei. Niemiecki samolot wojskowy został wysłany do Hubei, aby rozpocząć dobrowolną ewakuację obywateli niemieckich z Wuhan, a rząd rozważał wysłanie Airbusa ze sprzętem medycznym na pokładzie, w celu dalszych ewakuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here